Marka Tescilinin Avantajları Nelerdir?

Marka Tescilinin Avantajları Nelerdir?

Marka Tescilinin Avantajları Nelerdir?

Marka Tescilinin Avantajları Nelerdir?

Marka Tescilinin Avantajları Nelerdir?

Marka tescilinin avantajlarının nelerdir?  Sorusu bu alanda çalışma yapan birçok kişinin sıklıkla merak ettiği konulardan biridir. Marka tescilinin sağladığı avantajları saymakla bitiremeyiz. Sizler için bu alanda en çok yarar sağlayacak konuları şu şekilde belirtebilirim;

  • Marka tescilinin en büyük avantajı tüketiciler tarafından daha fazla tanınmanız ve prestij kazanmanız olacaktı elbette.
  • Markanız, 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu dahilinde yasal olarak korunma altına alınacaktır. Bu avantajda göz önünün de bulundurulması gereken başlıca özelliktir.
  • Markanız izinsiz kullanılamaz, kullanılsa bile bu konuda kapsamlı olarak çok büyük itiraz haklarına sahip olacaksınız.
  • Markanız üzerinden lisans, devir ve rehin gibi hukuki haklara sahip olacaksınız
  • Marka tescilinin avantajları sayesinde gümrüklerde, ihalelerde, ticari işlerde hiçbir sorun yaşamayacaksınız.
  • KOSGEB kapsamında yapılan yurtiçi ve yurt dışı fuar tanıtım desteklerinden faydalanabilirsiniz.

Marka tescilinin avantajlarının saymakla bitirilmeyeceği nettir. Bu alanda en büyük karar tabi ki marka sahiplerine düşmektedir.

Marka Tescili Hakkında Önerilerimiz

Marka tescilinin avantajları sayesinde rahip markalardan daha önde olacaksınız. Bu alanda çalışma yapan firmalardan avantajlar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Bu alanda çalışma yapan patent firmaları sizlere danışmanlık ve hukuksal hizmetler sunacaktır. Marka sahiplerine bu alanda sunabileceğimiz en büyük öneri yatırım kazançlarının korunması için markanın tescillenmesidir.  Marka tescili yaptırmak isteyen kişiler bu konuda çok fazla vakit kaybetmeden markalarını tescil ettirmelidir.

 

Marka Tescili Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Marka tescilinin avantajları bu alanda yapılan hukuksal hak ve yetkiler sayesinde giderek artmıştır. Özellikle bu alanda yapılan yasal çalışmalar marka sahiplerinin birçok avantajdan yararlanmalarını sağlamıştır. Sizin bulup geliştirdiğiniz bir markanın size ait olmasının yasal belgeler tarafından kayıt altında olması verilen emeğin adeta kaskolanması demektir.  Bu sayede markanız, emeğiniz artık tüm yasal çerçeveler dahilinde koruma altına alınarak art niyetli kişiler tarafından hiçbir şekilde kullanılamayacaktır.

Marka tescili için gerekli bilgileri patent firmalarından öğrenerek işe başlanabilir. Bu sayede markanıza yönelik izinsiz kullanım, reklam ve içerik olduğu taktirde her türlü hukuksal işlem hakkı tarafınıza doğacaktır. Bu alanda sizlere gerekli olan tüm içeriği sunmuş bulunmaktayım, son karar tabi ki sizlere aittir.

Yorum

Henüz Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?