Marka Tescil

Marka Tescil Hizmeti

Marka Tescil

Günümüzde rekabet öyle bir hale gelmiş ki bütün kurumlar ya da aynı şekilde bütün şahıslar birbiri ile yarışmaktadır. Pazarlama alanından tutunda turizme kadar birçok alanda rakiplerinizin önüne geçmeniz ve onları her açıdan sollamanız büyük önem arz etmektedir. Bu alanda karşımıza çıkan en önemli konu ise marka olmuştur. Markalar işletmelere ya da şahıslara ait olan; renkler, logolar, sloganlar, şekiller, sayılar gibi kavramlar olabilmektedir. Örnek olarak firmanıza ait bir logo markanızdır ve sizi diğerlerinden farklı kılar. Bu sayede rakiplerinizin önünde olabilir ve ek olarak işletmenizin prestijini artırabilirsiniz. Marka tescil ise size ait olan bu kavramların resmi olarak sizden başka kimsenin kullanamaması sürecini ifade etmektedir.
Kurumsal ya da şahsi olarak bir marka değeriniz var ise bu yeterli değildir. Türk Patent ve Marka Kurumu bu alanda sizlere hukuki olarak haklar sunmaktadır. Markanızı belirlediyseniz bu kuruma başvuru yapmalı ve son olarak da Marka tescil işlemlerini başarılı bir şekilde noktalamalısınız. Marka konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, bu konuda yardım alabileceğiniz birçok kurum bulunmaktadır, Kolay Patent Ekibi olarak sizlerin istediği doğrultusunda en doğru önerileri sizlerle paylaşacağız.

Marka Tescil Ne Gibi Avantajları Barındırır?

Sizlere ait olan bazı şeyler(logo, slogan, renk vs.) herkes tarafından bilinse bile önemli olan Türk Patent ve Marka Kurumu’nun bilmesidir. Çünkü markanızın tek olması ve eşinin benzerinin bulunmaması her şeyden önemlidir. Örnek olarak şunu söyleyebiliriz, firmanıza ait olan harika bir slogan buldunuz ve Marka tescil işlemlerini başlatmadınız, bu süre tarzında başka bir firma aynı sloganın tescilini kendi üzerine yapabilir ve en önemlisi kanuni açıdan herhangi bir seçeneğiniz olmaz. İşte Marka tescil konusunda sizlere katabileceği en önemli avantajın bu olduğunu söyleyebiliriz, bunun dışında marka tescilin avantajlarını maddeler halinde açıklayacak olursak;
• İşletmenizin fizibilitesini artırır
• İşletmenizin gelir kaynaklarını artırır
• Sizleri benzersiz yani özgün biri yapar
• Daha çok duyulmanıza ya da ünlenmenize yol açar
• Rakiplerinizin bir adım önüne geçmenizi sağlar
Yukarıda yer alanların tamamı hem işletmeler hem de şahsi olarak kişiler için geçerlidir.

Marka Tescil İşlemi Nasıl Yapılır?

Marka tescil sürecini alanında uzman firmalar ya da bu konuda detaylı araştırma bilgisi olan vekiller yapmaktadır. Eğer sizlerde şahsi olarak bu alana hakim olduğunuzu düşünüyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Marka tescil başvurusu Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılmaktadır, bu kurum dışında herhangi bir işletme marka başvurusunu kabul etmez. Evrensel olarak da geçerli olmak üzere bütün herkesin yasal hakları bu kurum tarafından ülkemizde güvence altına alınmıştır.
Başvuru süresi boyunca istenen belgelerin eksiksiz bir şekilde firmaya teslim edilmesi gerekir, Kolay Patent Ekibi olarak Marka araştırması yaparak olası reddedilme oranını daha da düşürmekteyiz. Yani sizin ait olan kavramlar eğer başkaları tarafından alındıysa yatırdığınız ücret boşa gidecektir. Firmamız bu konuda uzman ekiplerle çalıştığı sizlerin zarara uğramasını engellemektedir.

Call Now ButtonHEMEN ARA
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?