Yurtdışı Patent Başvurusu

Yurtdışı Patent Başvurusu

Yurtdışı Patent Başvurusu

Yurtdışı Patent Başvurusu

İlk insanlıkla beraber buluşların sayısı her geçen gün artmaktadır, buluşlar tarımda dâhil olmak üzere sanayide teknik olarak bir sorunun çözümüdür. Yenilikler bir üründe olabileceği gibi usul olarak da karşımıza çıkmaktadır. Yerel ve uluslararası düzeyde birçok buluş bulunmaktadır ve bütün buluşlar ya da bir kişiye ya da bir kuruma aittir. Bundan yola çıkarak buluşlarınızın tescillenmesine gelmek istiyoruz, eğer bir buluş size ait ise bunu patent alarak kendi üzerinize tescillendirebilirsiniz. Bu sayede hiç kimse buluşunuzu kullanamaz, pazarlayamaz ve üretmez. Yurtdışı patent başvurusu ile yurtiçi patent başvurusu yaparak buluşlarınızın evrensel olarak haklarını koruyabilirsiniz.

Patent alma işlemi oldukça önem arz etmektedir çünkü buluşlarınızın yasal olarak hakları olduğu için bunları koruma altına alabilmelisiniz. Patent tescil konusunda yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı birçok firma bulunmaktadır, bu firmalarla iletişime geçerek sizlerde önemli gelir kaynağına sahip olabilirsiniz. Yurtdışı patent başvurusu yapmak için buluşunuzun bazı nitelikleri barındırması gerekmektedir. Sanayiye uyarlanabilmesi, buluşunuzun daha önce herhangi bir platformda yayınlanmaması ve kullanılan eski teknikleri aşması gibi özellikleri kapsamalıdır. Eğer buluşlarınız bu nitelikleri kapsamıyorsa patent kurulu tarafından reddedilmesi yüksek olasıdır.

Yurtdışı patent başvurusu için tescil vekili ile temas halinde olmalısınız, tescil vekilleri bu alanda hizmet sunan firmalar tarafından sizlere tahsil edilir. Süreç içerisinde buluşlarınız hakkında araştırmalar yaparak daha önce kullanılma durumlarını inceleyen bu vekiller sizlerin olası zarar etmenizi de önleyecektir. Örnek olarak buluşunuzu incelemesiz olarak uluslararası bir patent firmasına gönderdiyseniz ve hiç araştırma yapmadıysanız başvuru için belli paralar ödediğinizde zarar etme durumunuz vardır. Bu konuda uzman bir firma ile anlaşarak en başından itibaren işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yurtdışı Patent Başvurusu Nasıl Yapılır?

Buluşunuz ile ilgili patent araştırılması yapıldıktan sonra istediğiniz bütün ülkeleri seçerek başvuruda bulunabilirsiniz. Ülke sayısı arttığı için buluşunuzun maddi değeri de o kadar artacaktır, ilerleyen zamanlarda bu ülkelere tescil hakkınızı pazarlayabilir, önemli bir gelir kaynağı elde edebilirsiniz. Eğer başvuru süresince atladığınız bir ülke var ise buluşunuz bu ülkede resmi olarak tescilsiz sayılmaktadır. Yurtdışı patent başvurusu yapan firmalar konusunda detaylı bir araştırma yapmalısınız, firmanın uluslararası düzeyde iyi bir iletişim ağı olmalıdır. Özellikle araştırmacıları uzman olmalıdır ki bütün dillerle geniş bir literatür çalışması yapabilsin.

Başvurular çalışmanın ve buluşun amacına göre değişebilmektedir. Örnek olarak faydalı model için başvuru yaptıysanız daha kısa sürede tescil hakkı elde edebilirsiniz. Ek olarak da buluşun tescil süresi konusunda da kararınızı vermelisiniz. Eğer 20 yıllık bir sürecin size yeterli olduğu kanısındaysanız incelemeli ve incelemesiz patent başvurusu yapabilirsiniz. Faydalı model başvurusu yaklaşık olarak 10 yıl geçerliğini korumaktadır.

Kolay Patent Ekibi ile Artık İşlemleriniz Daha Hızlı

Kolay Patent Firması, bu sektörde yıllardır hizmet sunmaktadır, kolay ve hızlı bir şekilde buluşlarınızın tescillenmesi için çalışmalarımızı uzman ekip arkadaşları yapmaktadır. Yurtdışı patent başvurusu için profesyonel araştırma ekiplerine sahip olmamızda süreci daha da hızlandırmaktadır. Sizlerin daha az para harcayarak daha hızlı bir şekilde tescil almanızı sağlamaktan gurur duymaktayız.

 

 

 

 

İlgili Hizmetler

Call Now ButtonHEMEN ARA
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?