Yurt Dışı Marka Tescili

Yurt Dışı Marka Tescili

Yurt Dışı Marka Tescili

Yurt Dışı Marka Tescili

Bilindiği üzere, ülkemizde yurt dışı marka tescili dışında başvurusu yapılan ya da artık tescil edilmiş olan markalar, yalnızca Türkiye sınırları dâhilinde koruma altındadır. Ancak marka sahiplerinin, ülke dışına çıkardıkları hizmetleri ve ürünleri için ilgili markalarını gerekli ülkelerde tescil ettirmesi gerekmektedir. Bunlar yurtdışında bayilik verme, ihracat ya da fuar organizasyonları gibi sebeplerden dolayı olabilmektedir. Yurtdışı için oluşturulan tecil süresi ise farklılık gösterebilir. Bu olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasına göre değişir. Eğer itiraz gelme gibi bir durum yaşanırsa, süreç daha farklı işlemeye başlar. İtiraz gelmemesi sonucunda ise markanın tescili sağlanmış olur.

Nasıl Bir Süreç İşliyor?

Kolay Patent bünyesi dâhilinde, biz firma olarak alanında profesyonel olan kadromuz ve yurt dışındaki temsilcilerimiz aracılığıyla, en uygun şekilde yurt dışı marka tescili takibini yapmaktayız. Yurt dışı için yapılan marka tescilinde ise kriterler ve tescil bölgeleri farklı olan başvuru yöntemleri olabilmektedir. Bunlar ise şu şekildedir.

  • CTM (Avrupa Topluluk marka başvurusu)
  • İlgili ülkede yer alan patent ofisi için direkt olarak yapılan başvuru. Bu şekilde yapılan başvurular için önemli olan ülkedeki özüm ortakları olmaktadır. Temsil ettiğiz markaların hak kaybı yaşmaması adına da kurduğumu çözüm ortakları gayet pratik ve güvenilir firmalar içinden seçilmektedir.
  • OAPI (Afrika Fikri Mülkiyet Organizasyonu tescil başvurusu)
  • WIPO başvurusu (Madrid Protokolü dâhilinde)

Siz de yurt dışı marka tescili için daha detaylı bilgi edinmek isterseniz, sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve aklınızdaki soruları çözüme kavuşturabilirsiniz. Online hizmetlerimizden faydalanabileceğiniz gibi ofisimize gelerek bizi ziyaret etmenizden de büyük memnuniyet duyarız. Bu tescil süresi ile markanız hem hukuki yollarla korunmuş olur hem de bu korumayı uluslararası alanda sağlamış olursunuz.

Eğer uluslararası platformlarda isminizin ya da marka değeri olan ürünlerinizin korunması ve başkaları tarafından kullanımına karşı önlem alınması ihtiyacı duyuyorsanız mutlaka tescil işlemlerini başlatmanız gerekir. Bu anlamda Kolay Patent ailesi olarak uzman bir kadroyla çalıştığımızı belirtmek ister ve danışmanlarımızın gerek yurt içi gerek yurt dışında sizi en iyi şekilde yönlendireceğinden emin olabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?