Marka Tescil Takip

Marka Tescil Takip

Marka Tescil Takip

Marka Tescil Takip

Kişilere ya da işletmelere ait olan ve onları diğerlerinden ayıran farkındalıklarını ortaya koyan her türlü işarete marka denir. Markaların yasal olarak sadece sizlere ait olması için gerekli başvuruları yapıp, alanında uzman bir firmadan yardım almalısınız. Markanın izlenmesi ve takip edilmesi konusunda firmalar gelişmiş ağları sayesinde profesyonel bir şekilde çalışmaktadır. Marka tescil takip konusu iki açıdan önem arz etmektedir. Başvuru yapmadan önce benzer markaların bulunması ve başvurudan sonra sürecin takip edilmesi gibi iki aşamayı kapsamaktadır.

Özellikle de marka değerinizin sorgulanması büyük önem arz etmektedir. Markalar birbirine benzeyemez, birbirlerinden ilham alınamaz ve sadece sizlere özgün olabilir. Örnekle açıklamak gerekirse firmamıza ait bir slogan bulduk ve tamamen bizim özgün buluşumuz ancak daha önceden bu slogan başka biri tarafından tescillenmiş olabilir. Marka tescil takip bu gibi süreçlerde sizlerin zarar etmesini önlemektedir çünkü başvurunuz benzer olduğu için büyük ihtimalle reddedilecektir, ödediğiniz ücretlerde geri yatırılmayacaktır. Kolay Patent Ekibi bu konuda sizlere ham güvence sunmaktadır, marka izleme aracımız sayesinde sizler herhangi bir sorun yaşamadan en doğru değerleri markalaştıracaksınız.

Marka Tescil Takip Süreci

Marka değerinizin onayı için çalışan kurum ülkemizde Türk Patent ve Marka Kurumu olmuştur. Bizzat olarak bireysel başvuru yapabileceğiniz gibi Kolay Patent Ekibinin yönlendirmiş olduğu uzman vekiller tarafından da başvurular yapılmaktadır. Marka tescil takip ikinci aşamasında başvuru ile ilgili belgelerin eksiksiz olarak gönderilmesi ile birlikte başlar. Bu sürecin tamamı yaklaşık olarak 1 yıl kadar sürebilmektedir. İnceleme aşaması ile birlikte marka değeriniz geniş tarama ağından aranarak varsa benzerleri bulunur. Eğer marka değeriniz alıntı ya da başka bir marka değerine benziyorsa süreç bu aşamada tamamlanır ve çalışmanız bu kurum tarafından reddedilir.

Marka tescil takip konusunda internet üzerinde bulunan birçok izleme ya da sorgulama aracı yüzeyseldir. Örnek olarak daha önceden böyle bir markanın alınıp alınmadığını öğrenmek için bu aracı kullandınız, sonuç olarak bu araçlar sizleri yanıltabilir. Türk Patent ve Marka Kurumu’nun sorgulama araçları geniş veri tabanlıdır ve küresel olarak geçerlidir. Kolay Patent Ekibi bu konuda sizlere her zaman yardımcı olacaktır.

Çalışmanız ilan aşamasına geldikten sonra 3 ay süre boyunca marka değeriniz 3.şahıslara açılır. Bu süreçte marka değerinize yönelik itirazlar kabul edilir ve birçok kişi bu aşamayı sorunsuz olarak geçmektedir. Marka tescil takip süreci bu aşamanın sonlanması ile büyük yol alacaktır ve sadece belgelerin vekillere ulaşması kalacaktır.

Kolay Patent Ekibi olarak marka danışmanlığı, marka incelemesi, marka tescili gibi birçok alanda hizmet sunmaktayız. Bu alanda başarılı bir şekilde markanızı güvence altına almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yerinde olacaktır. Kolay ve kısa sürede marka tescili için bizleri tercih edin, rakiplerinizin bir adım önüne geçin.

 

 

 

 

Call Now ButtonHEMEN ARA
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?