Marka Tescil Nedir?

Marka Tescil Nedir?

Marka Tescil Nedir?

Marka Tescil Nedir?

Markalar sizleri diğerlerinden ayırt eden en önemli işaretlerdir, bu konuda örneklerimizi farklılaştırmak mümkündür; logolar, isim hakları, sloganlar, renkler, sayılar, semboller gibi işaretlerin marka değeri olarak ifade edilebileceğini söyleyelim. Marka tescil nedir? Sorusuna cevap verecek olursak, sizlere ait olan bazı işaretlerin resmi olarak haklarının tarafınıza devredilmesidir. Yasal olarak bu işaretler sadece size aittir, başka kişiler ya da kurumlar bunları kullanamaz ya da pazarlayamaz. Ancak dilemeniz durumunda markanızın tescil hakkını başka bir kuruma ya da şahsa satabilir veya da kiralayabilirsiniz.

Şahsi olarak da kurumsal bir firma olarak da markanızın tescillenmesi oldukça önem arz etmektedir. Küreselleşen bu dünyada artık herkes kendi farkındalığını bir şekilde ortaya çıkarıyor, sizlerde marka değerlerinizi keşfedebilir ve sonunda tescil haklarını alabilirsiniz. Marka tescil nedir? Bir başka şekilde cevap verecek olursak, farkındalık yaratan tüm mallara verdiğimiz isim olarak da ifade edebiliriz. Eğer sizlerin farkındalık yaratan bir işareti yok ise bu konuda birçok firma iletişime geçerek özgün tasarımlardan yararlanabilirsiniz. Bu süreçte marka değerinizi arıyorsanız, aceleci davranmalısınız çünkü sizden önce başkaları markanızı tescillendirebilir.

Marka Tescil Nedir? Nasıl Alınır?

Marka tescil hayati derecede önemli bir hizmettir çünkü sizlere birçok avantaj sunmaktadır. İşletmenizin gelirini artırabilir, rakiplerinizin bir adım önüne geçebilir, alanında en duyulmuş işletme olabilirsiniz. Burada belirtilen bütün her şey marka değeri ile birlikte daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Marka tescil nedir? Sorusunu artık tamamen cevapladığımıza göre nasıl alındığına geçebiliriz.

Sizlere ait olan ürünlerin ya da işaretlerin tescillenmesi için Türk Patent ve Marka Kurum’u görev yapmaktadır. Ülkemizde bu kurumun verdiği kararlar bozulamaz ve yasal olarak kanunlara dayanmaktadır. Öncelikle başvuru konusunda belgelerinizi eksiksiz olarak bu kuruma iletmelisiniz, bu işlemi yaparken belli ücret ödersiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli olay ise daha önce alınmamış bir marka değerini bulabilmek yani slogan almak için başvuru yaptıysanız daha önce alınmış bir slogan ile çakışır ise başvurunuz reddedilecektir. Ödediğiniz ücreti geri alma durumu da ortadan kalkacaktır, işte bu yüzden marka sorgulama konusunda uzman bir firmadan destek almanız gerekecektir.

Kolay Patent Ekibi Fark Yaratıyor

Alanında uzman olan ve marka tescili konusunda profesyonel vekillerle çalışan firmamız yıllardır bu sektörde faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmamız kolay ve kısa sürede marka tescili yapabilir ve gereksiz para kaybı yaşamanızı önler. Marka sorgulama sistemimiz uluslararası düzeyde gelişmiştir, bu alanda çalışan ekip arkadaşlarımızın kısa sürede marka sorgulaması yapması ile birlikte önemli bir yol kat etmekteyiz. Bizlerle iletişime geçerek bu süreç hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Marka tescil nedir? Konusunda aklınıza takılan herhangi bir soru var ise bu konuda da bizleri arayarak fikir edinebilirsiniz.

 

 

 

 

İlgili Hizmetler

Call Now ButtonHEMEN ARA
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?