Marka Tescil Adres Değişikliği

Marka Tescil Adres Değişikliği

Marka Tescil Adres Değişikliği

Marka Tescil Adres Değişikliği

Yapılan marka tescil başvurular sırasında ya da tescil ettirilmesinden sonraki süreçte, tescil belgesi olarak ticari adınızı talep etmeniz halinde marka tescil adres değişikliği yapmanız mümkündür. Bu değişiklik çok bir ücret yatırılmadan kolaylıkla yapılabilmektedir. Ancak burada önemli olan nokta, sadece ticari isminiz ile değişiklik yapılamayacağıdır. Bu durumda markanızda adres değişikliği yaptığınızı belgeleyen bir yazı ibraz edilir. Bununla beraber yeni adresinizle ilgili düzenlenen ticari isminizle ilişkili olan tescil belgenizi görmek isterseniz, ticari markaya dair resmi belgenizin örneğini almanız gerektiğini bilmelisiniz. Eğer ki marka sahibi adres üzerinde bir değişiklik yapmayı isterse, bu değişikliği, firmamızdaki profesyonel danışmanlık hizmetimiz ile yetkili merciiye bildirilerek almanız mümkündür. Adres değişikliği talebinde istenen belgeler aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Vekâletname
  • Harcın ödendiğine dair dekont
  • Orijinal Marka tescil belgesi
  • Adres değişikliğinin gösteren belge
  • Hizmet sözleşmesi.

Marka Tescilinde Önemli Olan Adımlar

Marka tescil adres değişikliği için güncel bir adres değişikliği resmi olarak yapılmazsa, başvuruda yer alan eski adres baz alınır. Bu da doğal olarak hak sahibinin bu durumdan habersiz olmasına sebep olur ve bazı hak kayıplarına neden olabilir. Kolay patent bünyesinde yer alan vekiller bütün bu işlemleri online platformda takip edebilir ve hiçbir kayıp yaşamazsınız. Bu yüzden yapılan her değişikliğin mutlaka patent siciline kaydettirilmelidir. Bu marka adres değişikliği ise vekilimiz vasıtasıyla yapılmaktadır. Gereken evraklar ise yukarıda bahsettiğimiz gibi onaylı bir vekâletname, imza sirküsü, değişen adres için ödenen harç bedeli dekontu ve talep formu şeklinde olmaktadır. Değişikliğin talep edilmesinde ise her başvuru ya da tescil için tek bir talep içinde yapılması yeterli olacaktır.

Marka tescil adres değişikliği sonrası ise yeni adresin yer aldığı tescil belgesi için ayrı olarak marka tescil belgesi sureti talebi yapılmaktadır. Yapılan adres değişikliği bazı dönemlerde firmalar ya da kişiler tarafından duyulmuş olan kolay patent size hızlı ve etkili bir şekilde yardımcı olmak için hazırdır. Bu anlamda marka vekili konusunda en pratik avantajı sağlarsınız. Adresin değişmesi gereken durumlarda marka sahibinin ya da firmanın değişmesinden, markanın başka bir yere devri ile gerçekleşmesinden kaynaklanır. Siz de ayrıntılı bilgi edinmek ve fiyatlandırmamızdan haberdar olmak için Kolay Patent olarak bize iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?