Marka Sorgulama

Marka Sorgulama

Marka Sorgulama

Marka Sorgulama

Marka sorgulama işlemi, hangi marka ismi araştırılmak istemiyorsa, o markanın başkaları tarafında alınıp alınmadığını kontrol eden bir veritabanı inceleme işlemi olmaktadır. Bu anlamda insanların aklında kalacak bir marka ismi oluşturmak her zaman için mal ve hizmetlerin satışı üzerinde büyük etkiye sahip olacaktır. Bireylerin hafızasına doğru kazınmış bir isim, başarılı bir sürecin başlangıcıdır. Marka olmak için sorumluluğu eline alan işletmelerde atılan ilk ve en önemli adım rekabet gücü yüksek ve ayırt edici özeliği olan bir isim bulmaktır.

Maalesef sektör içinde yer edinmek sadece iyi bir isim marka ismi ile olmamaktadır. Ama öncelikle marka sorgulama önemli bir etap oluşturmaktadır. Güçlü bir marka ismi aynı zamanda paradan tasarruf etmek demektir. Çünkü doğru marka ismi demek, müşteriler ile kurulan ilk bağ olma özeliği taşır. Bu isim sayesinde markaya dair kafamızda bir algı oluşmaktadır. Bu anlamda telaffuzu zor olan markalar müşteriler için hiç de olumlu bir intiba bırakmaz. Ayrıca akla gelen ilk isim de olmaz.

Marka Araştırma Özen İster

Kolay Patent olarak verdiğimiz marka tescil sorgulama hizmetimiz ile yapılacak ölü yatırımlara engel olabilirsiniz. Hiçbir zaman kaybı da yaşamazsınız. Siz de firmamızı tercih ederek marka araştırmaz hizmetimizden faydalanabilir ve ön araştırma işleminin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Türk Patent ve Marka Kurumu’na bir marka tescil başvurusunda bulunulduğu zaman, tescil belgesi ile sonuçlanması 6 ay gibi bir süre içinde tamamlanmaktadır. Bilmenizi isteriz ki bu süre sonunda pek çok markanın tescile uygunluğu reddedilir. Özen gösterilmeden yapılan bir marka araştırma işlemi, özellikle marka tescili için büyük bir dezavantaj oluşturmaktadır. Markanızın ismi belli olduktan sonra, öncesinde aynı başvurudan var mı diye araştırması yapılır.

Firmalar, marka sorgulama adına markaları için ilk gün ile yatırım yapmaya başlamaktadır. Her açıdan sağlam bir marka olmak mutlaka sektörde üst seviyelere çıkmayı sağlayacaktır. Bu anlamda marka ön araştırması yanlış bir şekilde yapılırsa, Türk Patent ve Marka Kurumu yapılan marka tescilini de reddedecektir. Eğer siz de marka sorgulama işleminizi deneyimli ve profesyonel bir kadroya emanet etmek isterseniz, bize ulaşmanız halinde size yardımcı olmak isteriz.

Call Now ButtonHEMEN ARA
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?