Marka İzleme

Marka İzleme

Marka İzleme

Marka İzleme

Kolay patent olarak uyguladığımız marka izleme hizmetimiz ile özel bir takip sistemimiz bulunmaktadır. Biz uzman kadromuz ile sizin için gerekli bültenleri takip etmekte ve Türk Patent ve Marka Kurum’una tescil başvurusunda bulunan markaların taklidi ya da benzeri olanlar için istenilen tescillere engel olmak adına gerekli tespitleri yapmaktayız. Her ay Türkiye’deki resmi marka Bülteni’nde ilan olarak açılan binlerce marka ile sizin markanızın benzerlik takibinizi yaparak, periyodik raporlar halinde de size sunmaktayız.

Marka izleme ile elde edeceğiniz avantajlar şu şekilde olmaktadır. İlgili markanın ilanı takip edilerek 2 ay içinde itiraz edilebilir ve böylece tescili için engel konuşabilir. İleride karşınıza çıkabilecek uzun soluklu bir dava sürecinden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca yüksek maliyet gibi bir yükten de kurtulursunuz. Biz her daim profesyonel ekibimiz ile sizin değerlerinizin bekçisi olarak arkanızdayız.

Yurtdışı Marka İzleme

Marka izleme sadece yurt sınırları içinde değil yurt dışında da size taklitlerinizden zarar görmemeniz için destek sağlayacaktır. Benzer ya da tıpatıp aynı olan markaların hiç incelemeden direkt sunduğu ülkelerde, marka izleme hizmetimiz sizin marka haklarınız için oldukça önem arz etmektedir. Kolay Patent olarak, markanızın değerinin biz de farkında olmakta ve koruma bilincindeyiz. Bu anlamda yurtdışında markanın güvence altına alınması ile ilgili işini vasıflı bir şekilde sürdüren firmalarla iş ortaklığı kurduğumuzu da bilmenizi isteriz. Bu ortaklarımız, bültenleri sürekli kontrol etmekte ve benzer ya da aynı olan marka başvurularını bulmaktadır. Kurduğumuz iş birliği ile anında bize iletim sağlanmaktadır.

Marka izleme üzerine bizim tarafımıza iletilen raporlar ile müşterilerimize gerekli bilgiyi veren firmamız, eğer ihtiyaç duyuluyorsa vekiller aracılığı ile itirazda bulunmaktadır. Bu sayede benzer olan markayı iptal ettirme hakkını sizin elinizde barındırırız. Böylece doğru zamanda itiraz edilmemesi sebebi ile tescil edilmiş olan sahte markaların iptali önceden uygulanmış olur ve gelecekteki yüksek maliyetli davalardan da başlamadan kurtulmuş olursunuz. Siz de alanında profesyonel ve doğru bir izleme hizmeti alabilmek, küresel pazarda da markanızı kıyaslayabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?