Marka Devir İşlemleri

Marka Devir İşlemleri

Marka Devir İşlemleri

Marka Devir İşlemleri

Marka devir işlemleri, tescil edilmiş olan, mal veya hizmet üreten bir markanın başka bir şahıs ya da firmaya devredilmesidir. Tescil edilmiş bir marka yasal statü alıp koruma kazandığından dolayı 10 yıl boyunca koruma altına tutularak bir ürün gibi alınıp satılabilmektedir. Yıllara dayanan tecrübe ve birikimle birlikte markaların alım satımlarını kolaylaştırıp, mümkün olan en kısa sürede işlemleri sonlandırma garantisi ile hizmet verilmektedir. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yapılacak devir işlemleri için tüm belgeler eksiksiz olarak hazırlanmakta, herhangi bir aksiliğe mahal verilmemektedir.

Marka Devir İşlemleri İçin Gereken Belgeler

Tarafların noter ve Türk Patent ve Marka Kurumunda marka devir işlemlerini hızlı bir şekilde sonuçlandırması için hazırda bulunması gereken evraklar;

Noterler İçin;

  • Devri yapılacak olan markanın marka örneği yani Marka Tescil Belgesi,
  • Devir işlemini yapacak olan kişi ya da yasal temsilcisi,

Türk Paten ve Marka Kurumu için;

  • Karar Patent Vekâletnamesi
  • Devir alan firma için Firma Faaliyet Belgesi
  • Karar patente hesaplarına yatırılması gereken Marka Devir Harç Bedeli belgesi
  • Marka Devir Sözleşmesi aslı (noter onaylı)

Sunulacak bu belgeler ile devir işlemleri başlatılarak, tarafların rahatça geçireceği bir süreç hızlı olarak ilerletilmektedir.

Marka Devir Süreci

Gerekli belgelerin sunulmasından sonra marka devir işlemleri için marka üzerinde yapılacak olan;

  • Devire konu olan marka üzerinde rehin ve haciz işleminin olup olmadığı kontrolü,
  • Hükümsüzlük durumunun olup olmadığının incelenmesi,
  • Benzer bir tescilli markanın varlığının incelenmesi,

Sürecinden sonra taslak olarak hazırlanmış olan noterde taraflar arasında karşılıklı anlaşması ile imzalanarak, Türk Patent ve Marka Kurumu kayıtları altına yeni sahibinin adı altında sicile alınması ile sonuçlanmaktadır.

Kolay ve hızlı bir şekilde sunulan hizmet neticesinde markanın yeni sahibi üzerinde geçmesi ile birlikte tüm yasal haklarda devrolur. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan kolay patent başından sonuna kadar rahat ve hızlı bir süreç geçirme garantisi vererek her iki tarafından bütçesini zorlamadan bir marka devir işlemi gerçekleştirme sözü vermektedir.

Call Now ButtonHEMEN ARA
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?