Endüstriyel Tasarım Tescil Takip ve İzleme

Endüstriyel Tasarım Tescil Takip ve İzleme

Endüstriyel Tasarım Tescil Takip ve İzleme

Endüstriyel Tasarım Tescil Takip ve İzleme

Endüstriyel tasarımların tesciline ilişkin yürüttüğümüz hizmetlerin mükemmel biçimde ilerlemesi ve sorunsuz tamamlanması için, Kolay Patent olarak hizmet vermekteyiz. Endüstriyel tasarımlarınızın kısa sürede tescil ettirilmesi sizin için önemli ise, tercihiniz mutlaka bizlerden yana olmalıdır. Firma olarak hem başarılı bir tescil süreci hem de endüstriyel tasarım tescil takip ve izleme süreci geçirmekteyiz. Tescil işlemleri sırasında yapılan her işlem ve geçirilen her işlem süreci oldukça önemlidir. Takip ve izlemede bu önemli süreçlerin başında gelmektedir. Doğru bir tescil başvuru süreci geçirildikten sonra, takip ve izleme de sorunsuz bir biçimde tamamlanabilmektedir.

Endüstriyel Tasarım Tescil Takip ve İzleme İşlemi Neden Önemlidir?

Endüstriyel tasarım tescili, kişilere aitlik hakkı veren ve kullanma yetkisi veren bir belge olmaktadır. Daha doğrusu kişilerin zaten sahip olduğu bir şeyi resmi olarak onaylatma ve bildirme gibi bir işlemi ifade etmektedir. Endüstriyel tasarım tescili başvuru ile başlar ve sonrasında endüstriyel tasarım tescil takip ve izleme süreci olarak devam eder. Sürecin başından sonuna kadar yapılan her şey oldukça önemlidir. Bu sebeple dikkatli bir biçimde yürütülmesi gerekir. Bu konuda bizim gibi profesyonel ve alanında oldukça başarılı olan bir firma ile çalışmanız size oldukça avantaj sağlayacaktır. Genel olarak tasarımınıza dair gerekli tescil aldığınızda bu da yine son derece avantajlı bir durum olmaktadır. Doğru bir başvuru sürecinin ardından gerçekleştirilecek olan endüstriyel tasarım tescil takip ve izleme işlemi ile tasarımlarınızın tescilinin onaylanmaması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Endüstriyel tasarım tescil başvurunuz onaylandıktan sonra, tasarımınızı rahatlıkla 3. şahıslara devretme ve lisans sözleşmesi ile başka birine kullanma yetkisi verilebilmektedir.

Endüstriyel Tasarım Devir ve Lisans İşlemi

Endüstriyel tasarımın devredilmesi, tasarım üzerindeki hakların tamamen devri ve satılması anlamına gelmektedir. Ancak lisans işlemi belirli bir süre kullanım hakkının satılması olmaktadır. Genel olarak lisans işlem tasarımcı için çok daha mantıklı ve uygun bir seçenek olmaktadır. Başarılı bir başvuru ve endüstriyel tasarım tescil takip ve izleme süreci geçirdikten sonra, Kolay Patent olarak bizim tavsiyemiz lisans işlemlerinden faydalanmanızdır. Lisans işlemleri için gerekli belgeler ve yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • Noterden tasdiki yapılacak olan lisans sözleşmesi
  • Tasarımın tesciline ilişkin gerekli belge
  • Vekâletname
  • Bizler ile iletişime geçtiğinizde sizin, tescile başvuru, endüstriyel tasarım tescil takip ve izleme sürecinin takip edilmesi, devir ve lisans işlemleri konusunda yapmanız gereken hiçbir şey yoktur. Çünkü Kolay Patent olarak tüm bu aşamaları bizler, sizin adınıza başarılı bir biçimde yürütmekteyiz.

Yarattığınız endüstriyel tasarımların değerlenmesi ve kullanım haklarına sahip olmak için mutlaka tescile başvurmanız gerekmektedir. Bununla beraber başvurunun sonuna kadar takip yapmalı ve her şeyi kuralına uygun olarak tamamlamalısınız. Ya da tüm bu süreç için bizler ile iletişime geçebilir ve hiç yorulmadan, endüstriyel tasarımınızın tescilini rahatlıkla alabilirsiniz.

 

 

Call Now ButtonHEMEN ARA
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?